Ile kosztuje budowa przydomowej oczyszczalni ścieków? 

« wróć

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to ekologiczna alternatywa szamba. Firmy, takie jak Wobet-Hydret, specjalizujące się w sprzedaży i montażu przydomowych oczyszczalni, dzięki zapleczu technicznemu i doświadczeniu fachowców, mogą dopasować przydomową oczyszczalnię do potrzeb klientów i wymagań środowiska. Jednak przed założeniem przydomowej oczyszczalni, warto zapoznać się z kosztami, jakie należy ponieść przy tego rodzaju inwestycji.

 

 

Koszty budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Cena budowy przydomowej oczyszczalni ścieków zależna jest od rodzaju oczyszczalni lub zbiornika na jaki się zdecydujesz. Jednak zakładając tego rodzaju urządzenia, musisz być świadomy, że nie tylko twoje indywidualne potrzeby są niezwykle ważne. Przy doborze odpowiedniej przydomowej oczyszczalni ścieków brany jest bowiem pod uwagę także m.in rodzaj gleby, na której ma być ona zamontowana, czy ilość osób, która będzie korzystała z oczyszczalni. To m.in. te czynniki w dużej mierze determinują finalny wybór, a co za tym idzie także koszty.

 

 

Oczyszczalnia z drenażem rozsączającym – koszty budowy

 

Koszt całkowity oczyszczalni ekologicznej z drenażem rozsączającym o pojemności 2 m3 dla rodziny czteroosobowej wynosi od 4 do 6 tysięcy złotych. Do tej kwoty należy doliczyć koszt montażu, którego przeciętne koszty oscylują w granicach od 2 do 3 tysięcy złotych. W cenę montażu wliczony jest żwir. Warto pamiętać, że całkowite koszty zakupu i instalacji oczyszczalni mogą różnić się między sobą ze względu na rodzaj gleby i warunki pracy. Jeśli te wymagają dodatkowych nakładów pracy - koszt wzrasta.

 

Oczyszczalnia ze złożem biologicznym – koszt budowy

Wśród oczyszczalni biologicznych możemy wyróżnić reaktory biologiczne oraz reaktory biologiczne z pakietami rozsączającymi. O ile zakup tych pierwszych oscyluje w granicach od prawie 7 do ponad 8 tysięcy, o tyle tej drugiej to znacznie większy koszt. Z tego względu kupno tego rodzaju oczyszczalni waha się od 10 do prawie 12,5 tysięcy złotych.

 

Warto pamiętać

Podane powyżej ceny mogą się zmieniać w zależności od oferty dostawcy. Niektóre oczyszczalnie różnią się bowiem między sobą nie tylko rodzajem ale także np. pojemnością, a to istotny aspekt wyceny inwestycji.
Aby zapoznać się z całą ofertą firmy Wobet-Hydret i kosztami zakupu przydomowych oczyszczalni w naszej firmie, zapraszamy do zakładki cennik.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
42 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep