Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE- Awaria sterownika oczyszczalni biologicznej. Co z tym zrobić, naprawiać, a może zmienić go na WOBET-HYDRET?

« wróć

Czy oczyszczalnia biologiczna potrzebuje sterownika, czy może też wystarczy zegar wł./wył. do samej dmuchawy?

Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań oczyszczalni ścieków. Można wyróżnić w nich modele:

  • przepływowe bez komory osadnika wstępnego,
  • przepływowe z osadnikiem wstępnym i wtórnym,
  • sekwencyjne reaktory porcjowe (SBR).

 

Zaznaczyć, należy, że powyższy wykaz nie odzwierciedla aspektów technologicznych tylko ma uprościć podział ze względu na wymagany stopień sterowania.

 

Jaki sterownik można zastosować w oczyszczalni?

Oczyszczalnie przepływowe bez komory osadnika wstępnego to modele, które oferowane są bez sterowania lub tylko z zegarem do czasowego włączania i wyłączania samej dmuchawy. Nie jest to rozwiązanie, w którym można zastosować sterowniki lub elektrozawory. Wyjątkiem jest kompleksowa modernizacja w wyniku której dodawany jest osobny zbiornik, stanowiący osadnik wstępny. Stworzony od nowa układ technologiczny można wówczas wyposażyć w sterownik od oczyszczalni ZBB-C i elektrozawór recyrkulacji osadu.

 

Oczyszczalnie przepływowe z osadnikiem wstępnym i wtórnym to modele, w których stosowany jest zegar do samej dmuchawy lub sam zegar do elektrozaworu recyrkulacji osadu. Układ można w prosty sposób rozbudować w sterownik od oczyszczalni ZBB-C, który będzie miał jeszcze zachowaną możliwości zarządzania dodatkowym wyposażeniem

Oczyszczalnie z układem dawkowania ścieków jak i systemy SBR mają najbardziej zaawansowane sterowniki. Możemy zaoferować rozwiązania alternatywne, które obejmują sterowniki od modeli ZBS-C oraz ZBS-C/KP (PLC).

W zależności od modelu oczyszczalni, której nasza firma nie była producentem, może być konieczność sterowania co najmniej 4-ma elementami (dmuchawa + elektrozawory).

 

Co jest potrzebne do wymiany sterownika na WOBET-HYDRET?

Podstawą będzie instrukcja oczyszczalni, wraz z objętością poszczególnych komór i opisem technologii, oraz komplet zdjęć szafki sterującej i wyposażenia oczyszczalni.

Dodatkowym ułatwieniem będzie rozpiska działania programu z oryginalnej oczyszczalni, ale nie jest to warunek konieczny.

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep