Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE – Którą oczyszczalnię biologiczną SBR najlepiej wybrać przy odpływie do rowu?

« wróć

Jaką oczyszczalnię wybrać?

To ogólne pytanie opisujące szerszy problem związany z doborem urządzenia obejmuje również tematy: rodzaju gruntu, głębokości montażu, ilości osób, itp. Mając na uwadze uproszczenie odpowiedzi, najlepiej je pogrupować względem ilości osób. W większości przypadków, będą to modele jednopłaszczowe ZBS. Jeśli trudne warunki gruntowe lub większa głębokość montażu będą wymagały większej wytrzymałości to ZBS w wersji dwupłaszczowej lepiej się do tego nadadzą.

 

Jaką wybrać oczyszczalnie na 4-5 osób?

  1. ZBS-6C jednopłaszczowy,
  2. ZBS-6C/KP jednopłaszczowy z pompą EBARA OPTIMA MA (odpływ tłoczny) polecany, gdy poziom wody w rowie jest zbliżony lub wyższy od poziomu dopływu rury kanalizacyjnej do oczyszczalni z budynku,
  3. ZBS-5C dwupłaszczowy o większej wytrzymałości,
  4. ZBS-5C/KP dwupłaszczowy o większej wytrzymałości z pompą EBARA OPTIMA MA (odpływ tłoczny) polecany, gdy poziom wody w rowie jest zbliżony lub wyższy od poziomu dopływu rury kanalizacyjnej do oczyszczalni z budynku.

 

Co jest szczególnie ważne przy odprowadzaniu do rowu?

Okresowy wywóz osadu i wymiana membran w dmuchawie są szczególnie istotne przy odprowadzeniu do rowu. Jeżeli użytkownik, chce mieć ułatwione kwestie z tym związane to opisane powyżej modele może wybrać w wersji rozbudowanej. Dostajemy wówczas, sterownik PLC EATON E4 z dodatkowym modułem zwiększającym ilość wejść i wyjść programowalnych. Dodatkowo mamy jeszcze: większą obudowę pojemnika, dodatkowy czujnik pracy dmuchawy, wyłącznik pływakowy oraz lampkę alarmową. Oczyszczalnia sama będzie się upominać o konserwację i w niektórych przypadkach nawet sprawdzać, czy przeprowadzono ją poprawnie. Jest to duże ułatwienie, zwiększające dodatkowo komfort użytkowania oczyszczalni.

 

Czy można chcieć czegoś więcej od oczyszczalni biologicznej przy odprowadzaniu do rowu?

Jeżeli w budynku jest stacja uzdatniania wody lub do kanalizacji odprowadzane są odcieki z kondensatu to proponujemy modele uwzględniające zapas wydajności oraz wyższą wydajność:

  1. ZBS-8C jednopłaszczowy,
  2. ZBS-8C/KP jednopłaszczowy z pompą EBARA OPTIMA MA (odpływ tłoczny) polecany, gdy poziom wody w rowie jest zbliżony lub wyższy od poziomu dopływu rury kanalizacyjnej do oczyszczalni z budynku,
  3. ZBS-7C dwupłaszczowy o większej wytrzymałości,
  4. ZBS-7C/KP dwupłaszczowy o większej wytrzymałości z pompą EBARA OPTIMA MA (odpływ tłoczny) polecany, gdy poziom wody w rowie jest zbliżony lub wyższy od poziomu dopływu rury kanalizacyjnej do oczyszczalni z budynku .

 

Dodatkowo należy zawsze potwierdzić, czy wraz z odprowadzeniem do rowu nie będzie konieczny wzrost redukcji fosforu, tak jak w obszarze aglomeracji miejskich. Jeżeli jest to wymagane to oferujemy modele bazujące na wersji rozbudowanej, ale wyposażone w stopień strącania chemicznego fosforu, koagulantem. Pojemnik techniczny w takiej wersji ma dodatkową pompę dawkującą koagulant oraz 25 litrowy zbiornik na PIX. Przykładowe modele z koagulantem to:

  1. ZBS-6C-GK jednopłaszczowy z dawkowaniem koagulantu PIX,
  2. ZBS-6C/KP-GK jednopłaszczowy z dawkowaniem koagulantu PIX.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep