Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Łap wodę, póki możesz, czyli zbiorniki na wodę deszczową

« wróć

Często zastanawiamy się, ile litrów wody moglibyśmy zaoszczędzić, gdybyśmy magazynowali wodę spływającą z naszych dachów. Można to z łatwością sprawdzić, wyposażając swój ogród w zbiornik na deszczówkę. Zbiorniki instalowane pod ziemią są zazwyczaj wykonywane z polietylenu PE najwyższej jakości.

Oferowane zbiorniki podziemne występują w pojemnościach od 2 000 aż do 75 000 litrów. Można je łączyć ze sobą w większe zestawy, sumując ich pojemność jednostkową.

 

 

 

W zbiornikach powinna być gromadzona woda tylko z powierzchni dachowych. Najodpowiedniejsze do tego celu są gładkie powierzchnie pokryte blachą czy też glazurowaną dachówką ceramiczna lub betonową. Uzysk wody z dachów zielonych pomimo, że może mieć brązowawy odcień, nadaje się do spłukiwania toalet oraz podlewania ogrodów.

Warto w zbiorniku na deszczówkę zamontować pompę. W prosty sposób możemy wówczas wykorzystywać naszą wodę do nawadniania ogrodu, spłukiwania toalet, pisuarów, czy mycia samochodu i podlewania zieleni.

 

Co robimy z nadmiarem wody deszczowej?

Jedną z metod uporania się z nadmiarem wody deszczowej może być rozsączanie w gruncie, jednak jest ona silnie uzależniona od przepuszczalności gruntu oraz ilości dostępnego miejsca. Istnieje wiele rozwiązań z zakresu rozsączania wody deszczowej, najbardziej popularnymi są obecnie pakiety, a także studnie chłonne. Elementy rozsączające stanowią również uzupełnienie systemów wykorzystania wody deszczowej, pozwalają na pozbycie się jej nadmiaru, gdy dojdzie do przepełnienia zbiornika.

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep