Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków – o tych rzeczach powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na jej montaż

« wróć

Brak możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej oraz niechęć do montażu szamba skłania wiele osób do zastanowienia się i poszukania alternatywy dla tych rozwiązań. Jednym z nich jest instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków. Jednak podjęcie ostatecznej decyzji o jej montażu wiąże się z kilkoma istotnymi kwestiami, o których należy pamiętać, a które przedstawimy w dzisiejszym artykule.

 

Dlaczego warto wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków?

Choć budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to inwestycja, która bez wątpienia przekłada się na korzyści ekonomiczne, to należy pamiętać, że jej budowę trzeba rozpatrywać na horyzoncie długoterminowym. Jest to kosztowna inwestycja, ale znacznie bardziej opłacalna niż budowa standardowego szamba. Dlaczego?

  • mimo tego, że budowa szamba jest tańsza, to jego utrzymanie i eksploatacja znacznie przewyższa kwoty utrzymania oczyszczalni, co w ogólnym rozrachunku działa na korzyść tej drugiej
  • przydomowa oczyszczalnia ścieków jest niezwykle wygodna w codziennym użytkowaniu – w przeciwieństwie do szamba, wywóz ścieków odbywa się średnio raz na pół roku lub raz na rok (w zależności od liczby osób użytkujących oczyszczalnię)
  • jest to rozwiązanie ekologiczne

 

Zanim rozpoczniesz budowę przydomowej oczyszczalni ścieków…

Jeżeli działka, na której chcesz zamontować przydomową oczyszczalnię znajduje się na terenie podłączonym do miejskiej sieci kanalizacyjnej – nie możesz tego uczynić – wynika to z przepisów prawnych. Co więcej, chcąc wybudować oczyszczalnię do prywatnego użytku, musisz zgłosić ten fakt do urzędu. Następnie, nie wcześniej niż po 30 dniach od uzyskania zgody, a nie później niż po 2 latach od jej wydania, możesz rozpocząć budowę.

Wskazówki praktycznie:

  • budowę oczyszczalni warto zaplanować w sezonie wiosenno-letnim, do wczesnej jesieni włącznie – dzięki temu unikniesz problemów związanych z wszelkimi wykopami i instalacją oczyszczalni
  • przed budową ważne jest wykonanie projektu określającego warunki glebowe, sposób realizacji (wykonania) oczyszczalni oraz serwisowanie

 

Jako firma Wobet-Hydret kompleksowo zajmujemy się instalacją i serwisowaniem przydomowych oczyszczalni ścieków, a także, dzięki bogatej ofercie i fachowej obsłudze, dopasowujemy rodzaj oczyszczalni do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.


Sprawdź zakładkę „oferta” i ciesz się komfortem przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
42 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep