Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Co składa się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?

« wróć

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i funkcjonalnej budowie, prezentowane przez nas reaktory biologiczne ZBB oraz ZBS umożliwiają skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z generowanych przez nas toksyn. Jeśli nie chcesz budować wokół swojego domu tradycyjnego szamba i właśnie stoisz przed decyzją wyboru ekologicznej alternatywy, dowiedz się kilku praktycznych informacji dotyczących tego, w jaki sposób i gdzie najlepiej zamontować swoją przydomową, biologiczną oczyszczalnię ścieków!

Kiedy dokonać montażu oczyszczalni ścieków?

Okresem, który doskonale nadaje się do wykorzystania w instalacji naszej lokalnej oczyszczalni ścieków, jest średnio czas od marca do listopada. Właśnie wtedy posiadamy sporo możliwości na zagospodarowanie przestrzeni przeznaczonej na przydomową oczyszczalnię ścieków. Nie bez przyczyny zatem rezygnujemy z zimowych miesięcy. Właśnie w terminie od pierwszych miesięcy wiosny do połowy jesieni jest po prostu cieplej, a wysoka temperatura daje nam możliwość pracy w niezamarzniętej ziemi, która nie jest zbytnio nawodniona i zdecydowanie łatwiejsza pod wykopy.

Idealne miejsce dla oczyszczalni ścieków?

To, w którym miejscu zamontujemy biologiczną oczyszczalnię ścieków, przełoży się na jej efektywniejsze zastosowanie. Z pewnością miejscem, które nie pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów, będzie usytuowanie reaktora tuż przy terenie całej sieci kanalizacyjnej. Jeśli chcemy wybudować naszą oczyszczalnię na terenie nieskanalizowanym, wystarczy zapoznać się z ustaleniami dotyczącymi planu zagospodarowania przestrzennego danego terenu. Odpowiednia decyzja zagwarantuje możliwość rozpoczęcia montażu.

Przystępując do prac, pamiętaj również o odpowiednim umiejscowieniu naszego reaktora biologicznego, odpowiadającego za odprowadzanie ścieków i ich rozkład. Jego odległość od studni nie powinna być mniejsza niż 30m, od granicy działki powinien być oddalony o około 2 m, a od rur gazowych i wodnych – 1,5 m.

Osadnik wstępny - blog Wobet-Hydret
Źródło: http://muratordom.pl/galeria-artykulu/7-waznych-zasad-ktore-musisz-poznac-przed-budowa-przydomowej-oczyszczalni-sciekow,8948/9901/28330/

Zalety budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

Wiadomym jest, że czasy współczesne wymagają od nas większego zaangażowania w dbałość o środowisko. Większa świadomość eksploatacji i wkładu w ochronę naszego naturalnego otoczenia, z roku na rok staje się coraz poważniejszym tematem, niezmiennie pojawiającym się na ustach nas wszystkich. Aby odpowiednio spełnić nasz społeczny obowiązek, Wobet-Hydret wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i przygotowuje ekologiczną ofertę w całości dopasowaną na potrzeby XXI wieku.

Kilka przydatnych informacji:
  • W razie wątpliwości spytaj o najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.
  • Przygotuj projekt, który dokładnie określi to, w jaki sposób będziesz odprowadzać kanalizację na swojej działce.
  • Budowę swojej oczyszczalni rozpocznij dopiero po uzyskaniu zgody na jej realizację.Dla nas środowisko jest najważniejsze! Sprawdź ofertę Wobet-Hydretskontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep