Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Czy wiesz, co to są separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne?

« wróć

Separator tłuszczu

Tłuszcz, który płynie w rurach kanalizacyjnych, bardzo niekorzystnie wpływa na ogólny stan środowiska naturalnego. Podobnie jak silnie trujące fekalia, ta substancja właściwie nie rozpuszcza się w wodzie, jest generatorem bardzo nieprzyjemnego zapachu, powoduje korozję urządzeń i tworzy oporne na rozkład kleiste grudki, osadzające się na ścianach rur kanalizacyjnych.

Aby poradzić sobie z niekorzystnym wpływem tłuszczu na działanie systemu oczyszczania ścieków, każda większa i mniejsza oczyszczalnia powinna zostać wyposażona w nowoczesne urządzenia, pozwalające na oddzielenie właściwych ścieków, od tłuszczów.

Doskonałym rozwiązaniem są specjalnie skonstruowane do tego celu separatory, instalowane niedaleko źródła zanieczyszczeń przez tłuszcze. Dzięki ich działaniu, cząstki tłuszczu unoszą się na powierzchnię wody, resztę cięższych zanieczyszczeń pozostawiając głęboko na dnie zbiornika. Najlepszym miejscem na instalację są wyloty kuchennych odpadów w restauracjach, masarniach, hotelach, czy barach szybkiej obsługi.

Nasza oferta gromadzi separatory tłuszczu typu:

 

  • ST-05 wyposażone w osadnik. Doskonale nadają się do wykorzystania w mniejszych obiektach gastronomicznych. Mogą sprawdzić się w barach, pubach, czy mniejszych lokalach serwujących jedzenie typu fast-food.
  • ST-2, ST-3 o tych samych właściwościach, przeznaczone są wykorzystania we właściwych obiektach usługowych, w tym restauracji oraz większych barów.
  • ST-4, ST-5 – to bardzo pojemne, poziome separatory z osadnikiem, o możliwości zgromadzenia większej ilości zanieczyszczeń.

Separator koalescencyjny

To urządzenia do oczyszczania wód deszczowych oraz substancji ropopochodnych, zawiesin oraz zanieczyszczeń stałych. Jest modelem o zdecydowanie mocniejszej obudowie i nieco silniejszym działaniu. Nasze urządzenia są zintegrowane z osadnikiem o pojemności od 100 do 300 razy większej od przepływu nominalnego. Separator posiada dodatkowo wkład koalescencyjny umożliwiający uzyskanie poziomu substancji ropopochodnej, nawet poniżej 5 mg/l.

Wobet-Hydret prezentuje separatory typu:

  • TSK-1P, to produkt wyposażony we wkład koalescencyjny oraz osadnik.
  • BSK i TSK gromadzą wkład koalescencyjny oraz osadnik (posiadamy również modele obejścia burzowego).
  • BSK i TSK w wersji B oraz B2 z wkładem koalescencyjnym i osadnikiem.

Dzięki większej świadomości w tworzenie marki nastawionej na ekologię, jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę dopasowaną do najnowocześniejszych wymagań.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep