Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE – Co warto mieć w przepompowni ścieków surowych, aby długo działała?

« wróć

Podstawa to się zabezpieczyć, a raczej zabezpieczyć pompę

Pompa musi być wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia, które ją ochronią jak i zabezpieczą nas lub serwisanta przed sytuacjami nagłymi lub nieplanowanymi. Najważniejsze zabezpieczenie to wyłącznik różnicowoprądowy stanowiący zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Kolejne to wyłącznik silnikowy, który ochrania bezpośrednio silnik pompy (wyposażony jest w regulację, którą należy ustawić stosowanie do mocy pompy). Czołówkę naszych zabezpieczeń zamyka dodatkowy wyłącznik pływakowy, który wraz z alarmem świetlnym (lampką LED) poinformuje nas, że poziom ścieków się podniósł poza zakres załączenia się pływaka pompy.

    

Gdzie zrealizować zabezpieczenia pompy?

Rozdzielnica w budynku, może stanowić dobrą podstawę do zainstalowania stosowanych zabezpieczeń w postaci modułów wpinanych na szynę montażową. Sytuację jednak bardziej ułatwia komplet zabezpieczeń zamontowany w skrzynce zabezpieczającej lub zabezpieczająco - alarmowej obok przepompowni. Ułatwia to obsługę i serwis oraz stan wyłączników jest widoczny, bez konieczności biegania do domu.

   

Kiedy trzeba mieć mocniejszą pompę, 3-fazową?

Przepompownie ścieków z dwoma pompami standardowo wyposażone są w moduł logiczny PLC (tj. sterownik) z wyświetlaczem informującym. W przypadku awarii na wyświetlaczu pojawia się informacja ułatwiająca zdiagnozowanie jej przyczyny. Dodatkowo w skrzynkach sterujących dla dwóch pomp można zastosować dodatkowy moduł GSM informujący nas zdalnie (SMS) o zaistnieniu awarii.

   

Jakie wyposażenie dodatkowe jest oferowane do skrzynek sterujących pompami?

Ilość modułów do zabezpieczenia pompy 3-fazowej jest większa niż przy pompach 1-fazowych. Tego typu pompa w standardzie wymaga skrzynki sterującej oraz wyłączników pływakowych. Dodatkowo, z powodu większej mocy pompy, wymagane jest również zastosowanie stopy sprzęgającej (autozłącza) oraz prowadnic.

    

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Studnie głębinowe

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep