Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE – Dlaczego jest aż tyle typów i rozwiązań oczyszczalni biologicznych?

« wróć

Czy oczyszczalnie biologiczną da się zrobić zawsze i wszędzie?

Niestety nie i ogólnie nie jest to łatwy temat do opisania. Zależnie od zmieniających się warunków gruntowo-wodnych oraz ilości osób użytkujących (RLM) zmienia się wielkość urządzenia oraz jego wyposażenie. Dodatkowo większy wybór dostępnych typów, wynika również z tego, że w sterownikach oczyszczalni WOBET-HYDRET jest zawsze możliwość zmiany trybu działania (wydajności). Klient kupując model większy (np. ZBS-8C), staje się użytkownikiem, który może go przełączyć na mniejszy tryb.

 

Jak można podzielić typoszereg oczyszczalni biologicznych WOBET-HYDRET?

Szeroki asortyment oczyszczalni, będący w naszej ofercie, bez uwzględniania ilości użytkowników, można podzielić na kilka rozwiązań:

  • jednopłaszczowe (najczęściej stosowane) i dwupłaszczowe (o zwiększonej wytrzymałości, gdy potrzebne jest np. większe zagłębienie)
  • jednopłaszczowe i dwupłaszczowe z dodatkową pompą (odpływ tłoczny, np. gdy konieczne jest podniesienie poziomu odprowadzenia lub nasyp)
  • jednopłaszczowe i dwupłaszczowe z dodatkowym wyposażeniem do dawkowania koagulantu PIX (strącanie chemiczne fosforu)

 

Jakie są korzyści z dobrania konkretnego typu oczyszczalni, czyli dlaczego warto się męczyć z jej doborem?

Patrząc pod kątem dużej ilości zmiennych, niezbędne jest znalezienie typu (rozwiązania) spełniającego konkretne wymogi. Zabezpiecza to funkcjonowanie urządzenia, a tym samym zwiększa satysfakcję klienta i zalety jej posiadania. W niektórych przypadkach może nastąpić duża rozbieżność pomiędzy tym co chcieliśmy kupić-zamontować jako klient, a tym co nam oferuje wykonawca. Podstawowy przykład, chcemy ZBS-6C ze studnią chłonną, a mamy grunty mieszane i lustro wody czasem płyciej, a wykonawca mówi nam o ZBS-6C/KP (z pompą) i podniesionym drenażu (zrobieniem go płycej). Gdzie nasza mała studnia chłonna i po co to ta dodatkowa pompa ? W tym przypadku wykonawca zabezpiecza rozwiązanie, a tym samym nas jako użytkownika, przed realnymi warunkami wodno-gruntowymi panującymi na naszej działce oraz ich zmiennością.

 

Dla kogo są oczyszczalnie z dawkowaniem koagulantu PIX?

Bywają sytuacje w których oprócz warunków gruntowo-wodnych występują również aspekty (wymogi) formalne względem oczyszczania dodatkowych wskaźników zanieczyszczeń, np. fosforu (P). Oferujemy wówczas kompleksowe rozwiązanie, którego bazą może być każda z oferowanych przez nas oczyszczalni biologicznych i polegająca na dodaniu stosowanego wyposażenia. Ogólnie to następuje wymiana całego pojemnika technicznego na inny model (większy i bardziej rozbudowany w zakresie sterowania), w którym mieści się dodatkowa pompa do dawkowania koagulantu, jak i sam jego zbiornik (standardowo to 25 litrów).

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Studnie głębinowe

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep