Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE – Jaki separator przyda się do myjni lub na parking?

« wróć

Jakie są typy separatorów?

Separatory można ogólnie podzielić względem przeznaczenia na separatory do przejęcia (oczyszczenia) całego przepływu z wyznaczonej zlewni (np. myjni, stacji paliw, warsztatu, itp) lub z instalacją obejścia burzowego (tzw. by-pass) do podziału na przepływ nominalny i maksymalny.

 

Jaki separator jest najbardziej uniwersalny?

Separatory z HDPE o konstrukcji dwupłaszczowej charakteryzują się dużą wytrzymałością, co w połączeniu z zastosowaniem wydajnego wkładu koalescencyjnego, stwarza typoszereg BSK i TSK. Oba rodzaje separatorów różnią się od siebie zakresem pojemności osadników wstępnych (tzw. piaskowników) :

  • separatory BSK, mają osadniki o pojemności 100 lub 200 krotnie większej od przepływu (obejmuje to zakres średnich i dużych przepływów),

  • separatory TSK, mają osadniki o pojemności 300 krotnie większej od przepływu (obejmuje to zakres małych i średnich przepływów oraz obiektów tj. myjnie, stacje paliw i warsztaty).

Najbardziej uniwersalne są separatory, które mają osadnik o przepływie 200 i 300 krotnie większym, gdyż obejmują największy zakres zastosowań. Jeśli zlewnia obejmuje zarówno parking jak i stacje paliw, to często realizowane są dwa oddzielne separatory.

 

Często obszar zlewni obejmujący parking jest większy od zlewni obejmującej stację paliw co powoduje stosowanie instalacji obejścia burzowego w celu zmniejszenia kosztów. 

 

http://www.wobet-hydret.pl/wgrane-pliki/wobet-hydret-separatory-koalescencyjne-i-z-by-passem-9.0-i-9.1-oraz-9.2-rozdzial-katalogu-2020.pdf

http://www.wobet-hydret.pl/wgrane-pliki/wobet-hydret-separatory-tluszczu-8.0-i-8.1-oraz-8.2-rozdzial-katalogu-2020.pdf

 

 

Jaki separator na warsztat lub na mały parking?

Separator koalescencyjny z osadnikiem, typu TSK-1P o przepływie 1,5 l/s

 

Jaki separator na parking i do montażu w trudnych warunkach lub na większej głębokości?

Separator koalescencyjny z osadnikiem, typu TSK-3B z instalacją obejścia burzowego (BY-PASS) o przepływie nominalnym 3 l/s i maksymalnym 15 l/s. Separator ma konstrukcję dwupłaszczową, zwiększającą znacznie wytrzymałość oraz osobny właz rewizyjny do każdej komory co umożliwia rewizję wnętrza, nawet przy większym zagłębieniu.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep