Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

DOBRE ROZWIĄZANIE – Montaż oczyszczalni przydomowej z instrukcją, czy jest trudny?

« wróć

Czy można utracić gwarancję montując samemu oczyszczalnię?

W naszych wyrobach nie traci się gwarancji, przy montażu wykonywanym przez klienta. Do każdej oczyszczalni dajemy DTR (dokumentację techniczno-ruchową lub tzw. paszport techniczny), w której opisano również montaż.

 

W jakich przypadkach klienci montują sami oczyszczalnię?

Jeśli są sprzyjające warunki gruntowo-wodne oraz rodzaj gruntu nie utrudnia posadowienia oczyszczalni to można uznać za sprzyjające okoliczności i potencjalnie łatwy montaż.

 

W jakich przypadkach klienci raczej nie montują sami oczyszczalni?

Gdy warunki gruntowo-wodne są mało sprzyjające lub należy oczyszczalnie zakopać głębiej, wówczas większość klientów decyduje się powierzyć montaż fachowcom.

 

Na co zwrócić uwagę przy wykonaniu samodzielnego montażu oczyszczalni w pierwszej kolejności?

Podstawową kwestią jest dobór i zaplanowanie rozmieszczenia elementów oczyszczalni. Oczyszczalnia to nie tylko sam zbiornik. Tak samo ważne jest odprowadzenie, np. drenaż rozsączający, czy studnia chłonna (w oczyszczalni biologicznej). Dodatkowo należy zamówić odpowiednią ilość podsypki (najlepiej żwiru płukanego frakcji 16-32 mm) i pamiętać, że musi ona trafić do wykopu. Dlatego składowanie żwiru powinno odbywać w pobliżu oczyszczalni, aby ułatwić transport lub firma wykonawcza musi dysponować ładowarką, która to ułatwi.

 

Na co zwrócić uwagę przy wykonaniu samodzielnego montażu oczyszczalni w drugiej kolejności?

Mniej zauważalnymi kwestiami, ale nie mniej ważnymi są elementy towarzyszące (dodatkowe) oczyszczalni. Jeśli jest to oczyszczalnia biologiczna to należy w jej pobliżu zamontować pojemnik techniczny oraz doprowadzić zasilanie (przewodem ziemnym YKY min 3 x 1,5mm2). Instalacja w budynku musi mieć sprawnie działające zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Nie należy również zapominać o dodatkowych nadbudowach włazu rewizyjnego. Standardowe zbiorniki posiadają już nadbudowę włazu (różnej wysokości, zależnie od typu i przeznaczenia), jednak bywają przypadki, gdzie trzeba dodać nadbudowę (np. H30 – 30cm), którą jeśli się od razu zamówi, będzie bezpłatnie połączona (spawana) z korpusem oczyszczalni.

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep