Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków a warunki Twojej działki

« wróć

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może stanowić integralną część każdego domku jednorodzinnego, mniejszego kompleksu mieszkalnego, budynku działalności gospodarczej, a także szkoły lub innych budynków użyteczności publicznej. Prawidłowo zamontowana biologiczna oczyszczalnia dzięki swoim właściwościom, w bardzo ekologiczny sposób zapewni oczyszczenie ścieków socjalno-bytowych. Zapoznaj się z naszą zróżnicowaną ofertą biologicznych oczyszczalni ścieków!

 

Czy Twoja działka nadaje się do zamontowania biologicznej oczyszczalni?

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/549087379551359261/

Na dobór oczyszczalni ścieków dla Twojego domu ma wpływ wiele czynników. Jednym z ważniejszych jest jakość gruntu na działce na której ma być zamontowana przydomowa oczyszczalnia. To właśnie rodzaj podłoża decyduje o tym, czy możemy pozwolić sobie na standardowy montaż, czy wykorzystać o wiele więcej potrzebnych do tego celu narzędzi.

Najlepszym gruntem, który pozwoli na bezproblemowy montaż przydomowej biologicznej oczyszczalni każdego rodzaju, są gleby charakteryzujące się niezbyt dużą suchością oraz umiarkowaną zawartością wody.

 

Jeżeli Twoja działka nie spełnia powyższych kryteriów, nic straconego. Posiadamy rozwiązanie również na takie warunki. W takim przypadku wystarczy wykorzystać dodatkowe wzmocnienia i zabezpieczenia boków zbiornika danej biologicznej oczyszczalni ścieków.

 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków a nasze potrzeby

Rodzaj oczyszczalni ścieków jaki można zamontować na działce uzależniony jest od warunków terenowych. Aby w pełni wykorzystać możliwości urządzeń należy również zwrócić uwagę na dobór wielkości oczyszczalni oraz  sposób rozsączenia oczyszczonych ścieków w gruncie. Pozwoli to uniknąć problemów w trakcie użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dzięki takim rozwiązaniom w zdecydowanie łatwiejszy i przyjaźniejszy dla środowiska sposób odprowadzisz zanieczyszczenia powstałe w Twoim domu. Wybór określonego rodzaju jest uzależniony od zapotrzebowań i możliwości, dlatego jeśli posiadasz działkę na gruncie z wysokim poziomem wód gruntowych, warto zamontować oczyszczalnię biologiczną z drenażem rozsączającym ułożonym w nasypie. W sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych jest niski (tzn. lustro wód gruntowych znajduje się min. 1,5 m pod dnem rury drenażowej) można zamontować drenaż rozsączający w gruncie. W przypadku mniejszej powierzchni działki, jako złoża filtracyjnego, zamiast żwiru płukanego można użyć pakietów rozsączających. Pozwoli to na skrócenie rozsączenia, co przełoży się na oszczędność miejsca.

 

 

Sprawdź wszystkie rodzaje przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków produkcji Wobet-Hydret. Zastanów się nad tym, w jaki sposób dobrać nasze produkty tak, aby w pełni wykorzystać ich możliwości i przeanalizuj wykorzystanie odpowiednich narzędzi, które pozwolą Ci na łatwiejsze i bardziej efektywne umiejscowienie wszystkich potrzebnych elementów.

Czy Twoja działka nadaje się do zamontowania na niej biologicznej oczyszczalni ścieków?

Z pewnością tak. Dobierz jedynie do tego celu odpowiedni model i dokładnie sprawdź, czy posiadasz wystarczająco dużo miejsca do stworzenia doskonale funkcjonującej instalacji.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i zakupu biologicznych oczyszczalni ścieków bezpośrednio od producenta Wobet-Hydret!

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep