Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

O czym warto pamiętać zakładając przydomową oczyszczalnię ścieków?

« wróć

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Własna przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie tanie w eksploatacji, wygodne, bezpieczne i ekologiczne. Jest to świetna alternatywa dla szamba. Choć początkowo może się wydawać, ze instalacja przydomowej oczyszczalni jest droższa niż budowa szamba, jej koszt po kilku latach z pewnością się zwróci. Firma Wobet-Hydret oferuje swoim Klientom kompleksową usługę od projektu, poprzez montaż i konserwację oczyszczalni ścieków.

 

 

Jakie czynniki są ważne przy zakładaniu przydomowej oczyszczalni ścieków?

Przed montażem przydomowej oczyszczalni ścieków należy jednak poznać kilka zasad, które mają wpływ na jej instalację:

 - Przydomowa oczyszczalnia ścieków może być zamontowana na terenach nie objętych siecią kanalizacyjną

- Przed jej montażem należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego danego obszaru lub jeśli nie ma możliwości uzyskania takiego dokumentu, należy kierować się przepisami z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa.
- W przypadku oczyszczalni o przepustowości od 7,5m3/dobę konieczne jest pozwolenie na budowę (mniejsze wymagają jedynie zgłoszenia) - art. 29, ust. 1, pkt 3 Prawa budowlanego.
- Budowa powinna być rozpoczęta w ciągu 2 lat od terminu podanego w zgłoszeniu, jednak nie wcześniej niż po 30 dniach, które są ustawowo przewidziane na wnoszenie urzędniczych uwag.
- Budowę najlepiej zaplanować na okres od wiosny do jesieni, gdyż w tym czasie gleba najlepiej nadaje się do wykonywania prac.
- Prace montażowe powinny zakończyć się wraz z terminem zasiedlenia domu.
- W projekcie warto dobrze przemyśleć lokalizację osadnika, wylotu odpowietrznika i innych elementów oczyszczalni na działce.
- Osadnik musi być również umieszczony w odpowiednich odległościach od takich miejsc jak: studnia, rury wodociągowe, rury gazowe, kable elektryczne, granica działki, droga miejska, drzewa i ich korzenie.

 

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej przydomowej oczyszczalni ścieków zależy także od warunków zabudowy działki, rodzaju podłoża, warunków geologiczno-wodnych, ilości domowników, a więc ilości produkowanych ścieków. Wszystkie Twoje wątpliwości i pytania związane z budową przydomowej oczyszczalni ścieków pomoże Ci rozwiązać firma Wobet-Hydret. Zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Studnie głębinowe

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep