Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Oczyszczalnie biologiczne – lepsza troska o środowisko naturalne

« wróć

Wszyscy wiemy, że wraz z procesem ekstrakcji, muszą one trafić do większych zbiorników wodnych. Powinny zostać zatem przedtem w odpowiedni sposób oczyszczone, by w tak nieszkodliwej formie dotrzeć do użytkowanych przez człowieka rzek, jezior i mórz. W dobie walki o ochronę środowiska naturalnego, z problemem globalnego ocieplenia, czy powiększającego się z dnia na dzień zanieczyszczenia samego powietrza, bardzo ważne staje się odpowiednie dobranie bezpiecznej metody oczyszczania po to, by nie pozwolić na zbyt duże zatrucie przyrody. Czy wiesz, jak bardzo ważną rolę może pełnić wybór odpowiedniej oczyszczalni ścieków zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny?

 

Oczyszczalnia ścieków biologiczna - jak to działa?

Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, dlaczego warto korzystać z biologicznych oczyszczalni ścieków i dlaczego obecnie są one bardzo popularną formą usuwania zanieczyszczeń?

 

Opisywany zespół urządzeń dzieli się na oczyszczalnie chemiczne, mechaniczne, hydrobotaniczne oraz biologiczne. W tym ostatnim przypadku, który obecnie stanowi najbardziej ekologiczny, oczyszczanie odbywa się na zasadzie procesów biochemicznych, które mają za zadanie zredukować zawartość związków azotu, fosforu i zróżnicowanych zawiesin w odrzuconych cieczach. Rozkład zanieczyszczeń odbywa się wówczas przy pomocy mikroorganizmów, które następnie są wykorzystywane do tworzenia biomasy bakteryjnej.

Oferta producenta oczyszczalni ścieków firmy Wobet-Hydret zawiera oczyszczalne biologiczne ZBB, w tym poziomą -C i pionową -PC oraz oczyszczalnie biologiczne ZBS. Obie formy prezentują nieco inną metodę niwelowania zanieczyszczeń. To, co je wyróżnia, to sposób montażu, ułożenie poziome lub pionowe oraz poziom zaawansowania.

Oczyszczalnie ścieków ZBB, to urządzenia, które pracuje w oparciu o oczyszczanie metodą osadu czynnego. Cała konstrukcja jest dostępna zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej. Jest stworzona z polietylenu wysokiej gęstości i dzięki swoim właściwościom, umożliwia montaż nawet w bardzo trudnych warunkach.

Oczyszczalnia ścieków ZBS działa natomiast  w technologii SBR, który to proces jest podzielony na dobowe cykle, składające się na równe fazy, umożliwiające odpowiednią kolejność zachodzących w czasie trwania oczyszczania, procesów. To nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, które staje się jedną z najnowocześniejszych i obecnie najmniej zawodnych metod walki z zanieczyszczeniami.

Kilka słów o przydomowych oczyszczalniach biologicznych

Oczyszczalnie biologiczne, to przecież nie tylko duże obiekty dostosowane do większych placówek. Powiększające się możliwości i wciąż rozwijająca się technologia, gwarantuje nam możliwość posiadania nieco mniejszej, samodzielnej przydomowej oczyszczalni biologicznej. Tak przygotowany zespół urządzeń może być doskonałą opcją na usunięcie zanieczyszczeń z kanalizacji, także w Twoim domu.

 

W ofercie producenta oczyszczalni Wobet-Hydret również znajdziesz przydomowe oczyszczalnie biologiczne, które dostępne w postaci gotowych zestawów, obejmują zbiornik ze złożem biologicznym, pompę, sprężarkę oraz zespół urządzeń zajmujących się zasilaniem i sterowaniem. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest doskonałym rozwiązaniem do oczyszczania ścieków wytwarzanych w domu lub małym kompleksie domów.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami blogowymi, namawiamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz polubienia nas na Facebooku! My mamy sposób na dbanie o środowisko naturalne, a Wy?

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep