Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Przydomowa oczyszczalnia ścieków w ogrodzie - co warto wiedzieć?

« wróć

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to bez wątpienia duże wyzwanie dla każdego właściciela działki, który w swoich zasobach nie posiada przyłącza kanalizacyjnego. Mimo tego, że jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego szamba, jest to także inwestycja, która stawia wiele znaków zapytania. Wiąże się ona także z wieloma wątpliwościami. Te dotyczą nie tylko rodzaju oczyszczalni, ale także tego, jak odpowiednio przygotować teren i gdzie najlepiej umiejscowić oczyszczalnię?

 

Ogród przyjaznym miejscem dla przydomowej oczyszczalni ścieków

Bardzo dobrym i przede wszystkim skutecznym w swoich działaniach miejscem do montażu przydomowej oczyszczalni ścieków jest ogród. Wbrew pozorom jest to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Dlaczego?

  • Oczyszczalnia ścieków w ogrodzie świetnie sprawdzi się zarówno na terenie prywatnych posesji i domów, jak i w przypadku gospodarstw agroturystycznych.
  • Umieszczenie oczyszczalni w bliskim otoczeniu niewielkich roślin jest bezpieczne zarówno dla nich, jak i dla oczyszczalni. Niewielkie rośliny posiadają bowiem niedużą ilość korzeni, która nie zniszczy oczyszczalni tak, jak mogłoby się to przydarzyć w przypadku znacznie większych roślin i drzew.
  • Konstrukcja oczyszczalni zamontowana w ogrodzie wśród roślin wygląda bardzo estetycznie i nie drażni oczu właścicieli i sąsiadów.

 

Ekologiczne rozwiązania Wobet-Hydret

Warto pamiętać jednak, że zapewnienie zadowalającego efektu końcowego nie jest możliwe bez pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się instalacją ekologicznej oczyszczalni ścieków w ogrodzie. Jako firma Wobet-Hydret - jeden z czołowych producentów oczyszczalni ścieków, dzięki swojej bogatej ofercie i wykwalifikowanej kadrze, realizujemy tego rodzaju projekty.

Oczyszczalnie ścieków, które są przez nas produkowane, wykonane są z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE). Jest on odporny na działanie m.in. wody, roztworu soli, kwasów, ługów, alkoholi i benzyny. Nie ma on także negatywnego wpływu na glebę, w której się znajduje. Dzięki temu oczyszczalnie z oferty Wobet-Hydret to świetna propozycja dla osób chcących ulokować swoją oczyszczalnię w ogrodzie. Świetnym rozwiązaniem będą także oczyszczalnie z wykorzystaniem reaktorów biologicznych ZBB oraz ZBS.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przydomowych oczyszczalni ścieków, zapraszamy do zakładki oferta, gdzie zapoznasz się z całą ofertą Wobet- Hydret. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep