Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Szambo z plastiku - za i przeciw

« wróć

Osoby, które nie posiadają dostępu do sieci kanalizacyjnej często stają przed niełatwym wyborem – jakie szambo wybrać, plastikowe czy betonowe. Jeszcze do niedawna wybór był oczywisty, większość osób decydowało się na szambo betonowe, gdyż na rynku w zasadzie nie było innych rozwiązań. Dziś coraz więcej gospodarstw odprowadza ścieki do szamb wykonanych z tworzywa sztucznego. Wciąż jednak wiele osób ma obawy przed takim rozwiązaniem. Dziś postaramy się przedstawić wszystkie zalety szamb plastikowych, a także omówić ich wady.
Nasza firma Wobet-Hydret posiada w swojej ofercie zarówno przydomowe oczyszczalnie ścieków, jak i szamba szczelne. Setki wykonanych realizacji i rozmów z klientami pozwoliło nam dobrze poznać obawy i wątpliwości osób decydujących się na szambo wykonane z plastiku.

 

Czy szambo plastikowe jest szczelne?

Zbiorniki bezodpływowe marki Wobet-Hydret są wykonane z polietylenu (HDPE), materiału o dużej gęstości, który często jest wykorzystywany do produkcji pojemników na olej opałowy, czy kanistrów do paliw, rur ciśnieniowych czy armatury do wody pitnej. Już samo spektrum zastosowań pokazuje, że jest to materiał niezwykle wytrzymały. Szamba plastikowe są całkowicie szczelne, a ścieki w nich magazynowane nie przedostają się do gruntu i wód gruntowych. Zbiorników nie trzeba dodatkowo zabezpieczać w miejscu montażu.

 

Czy szambo plastikowe jest ciężkie?

Nasze zbiorniki są lekkie, szczególnie w porównaniu z szambami betonowymi. Waga produktu o pojemności 2 m3 to około 177kg. Zarówno montaż, jak i transport zbiorników jest bezproblemowy.

 

Czy szambo plastikowe jest trwałe?

Tworzywo, z którego wytwarzamy zbiorniki jest wytrzymałe i odporne na korozję chemiczną, dzięki temu nie wchodzą w reakcje z otoczeniem i nie korodują.

 

Ekologia

Szamba plastikowe posiadają jeszcze jedną zaletę – kiedy przestaną być potrzebne nie trzeba ich wyrzucać. Można z nich zrobić użytek np. zbierać w nich wodę deszczową.

 

Wady szamb plastikowych

Szamba plastikowe charakteryzują się małą wytrzymałością na duże obciążenie. Producent zwykle informuje jakiej grubości warstwą można przykryć zbiornik. Jeżeli szambo będzie umieszczone głęboko, lub jeśli będzie znajdować się pod miejscem, w którym zaparkujemy samochód należy wybrać model o większej wytrzymałości. Dobrym rozwiązaniem będzie też wzmocnienie gruntu nad zbiornikiem, poprzez ułożenie żelbetonowej płyty nośnej.

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep