Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Twoja przydomowa oczyszczalnia ścieków a mroźna zima

« wróć

Oczyszczalnia ścieków jest bardziej wytrzymała niż myślisz

Każda oczyszczalnia ścieków jest specjalnie przygotowana na to, by móc pozostać sprawną w ciągłym użyciu przez cały rok. Jeśli jest regularnie wykorzystywana (prawidłowo eksploatowana), a ścieki socjalno-bytowe są odprowadzane z budynków w ilościach nie przekraczających jej maksymalnego obciążenie, to nie jest narażona na zamarznięcie. Oczywiście warto odpowiednio wcześniej dokładnie sprawdzić, czy inne elementy, wchodzące w skład całej instalacji wodno-kanalizacyjnej, działają prawidłowo. Aby rozwiać swoje obawy, sugerujemy do dokładnego sprawdzenia działania zaworu pływakowego w spłuczce toalety. Brak sprawności tego elementu może spowodować niekontrolowany zrzut wody do oczyszczalni, a w konsekwencji jej zalanie, zalanie drenażu oraz możliwe zablokowanie kanalizacji poprzez lód, który może powstać bardzo szybko, nawet w ciągu kilku godzin.

Czy ścieki w oczyszczalni ścieków mogą zamarznąć?

Zdecydowanie nie. Wszelkie nieczystości, które zebrały się w naszej przydomowej oczyszczalni ścieków przed zimą, nie mają prawa zamarznąć, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Zatem wszyscy Ci, którzy wybrali właśnie taką metodę usuwania nieczystości ze swojego domu, nie powinni martwić się o ewentualne zamarzanie wygenerowanych ścieków. Jak to się dzieje?

 

Każda mała przydomowa oczyszczalnia jest siedliskiem mikroorganizmów, które przez wzgląd na swój rozkład, generują ciepło, uniemożliwiające wszystkim nieczystościom zamarznięcie. Ta praca składająca się na procesy gnilne może utrzymywać temperaturę w oczyszczalni ścieków nawet  w okolicy +10 stopni. Ponadto zbiorniki składające się na przydomową oczyszczalnię są montowane na głębokości, która skutecznie izoluje ją przed działaniem mrozu.

 

Produkty producenta Wobet - Hydret, dzięki zastosowanej technologii i wykonania ich z bardzo dobrych materiałów tworzą typoszereg oczyszczalni biologicznych, które z pewnością wykorzystane w Twoim domu, będą służyć bezawaryjnie przez długie lata.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową i zakupu naszych wyrobów!

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Studnie głębinowe

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep