Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

W jaki sposób zamontować zbiornik bezodpływowy?

« wróć

Czym jest zbiornik bezodpływowy? To szczelne szambo o bardzo trwałej konstrukcji, wykonane z polietylenu. Tworzywo to wyróżnia się elastycznością, jest termoplastyczne, odporne na promienie UV oraz biodegradację, a dzięki tym właściwościom – bardzo trwałe. Prezentowany zbiornik bezodpływowy ma za zadanie gromadzić płynne nieczystości i tymczasowo utrzymywać je w jednym, zamkniętym i odizolowanym miejscu.

 

Szczelne szambo, bo tak nazywa się prezentowany produkt. jest nowoczesne i doskonale nadaje się do wykorzystania przy domach mieszkalnych, firmach, placówkach oświatowych, domkach letniskowych i rekreacyjnych, oraz przy gospodarstwach rolniczych.

Łatwy sposób montowania zbiornika bezodpływowego

Dzięki uniwersalnemu kształtowi i materiałom, z których zostały stworzone zbiorniki bezodpływowe Wobet-Hydret, nasze produkty są łatwe w montażu. Jeśli Twój zbiornik bezodpływowy będzie musiał być umieszczony w terenie piaszczystym, ale bez występowania w tym obszarze wód gruntowych, jego zainstalowanie będzie niezwykle proste.

 

Aby odpowiednio umiejscowić zbiornik, wykonaj wykop w taki sposób, aby uzyskać przestrzeń o wartości 0,5 m pomiędzy samym zbiornikiem a ścianami wykopu. Sam zbiornik zamontuj na 10 cm w obsypce piaskowej, dzieki czemu skutecznie go ustabilizujesz. Następnie należy wykonać obsyp warstwami o grubości 25 cm i zagęścić (polać wodą lub ubić). Jeśli posiadasz kilka zbiorników bezodpływowych, upewnij się także, że odległość między nimi nie będzie mniejsza niż 1 m.

Osadzenie zbiornika bezodpływowego a trudne warunki terenu

Nasze zbiorniki bezodpływowe doskonale nadają się także do zamontowania na terenach gliniastych, skalistych oraz piaszczystych, na których to obszarach zwykle pojawia się dosyć wysoki poziom wód gruntowych zarówno przez cały rok, jak i okresowo – na przykład wiosną. W momencie kiedy przygotowujesz miejsce na montaż zbiorników bezodpływowych na mokrych terenach, przede wszystkim, wykonaj opaskę betonową, w której składzie uwzględnisz mieszankę cementu „350” oraz żwiru o frakcji 1-3 mm w stosunku 1:5.

 

Proces samego zainstalowania zbiornika bezodpływowego jest podobny do tego, jaki przechodzimy w przypadku montażu na terenach suchych, a więc nasze szczelne szambo instalujemy na 10 cm w podsypce piaskowej oraz obsypujemy je warstwami piasku z zagęszczaniem co 25 cm. Na wysokości 2/3 zbiornika wysypujemy warstwę 30 cm wcześniej przygotowanej mieszanki cementu ze żwirem.

Zbiorniki bezopływowe od producenta Wobet-Hydret

Warto dodać, że prezentowany produkt w postaci zbiornika bezodpływowego producenta Wobet-Hydret posiada także szereg certyfikatów, potwierdzających najwyższą jakość. Produkty posiadają tym samym certyfikaty Aprobaty Technicznej: AT – 15-9278/2014 oraz Atest Higieniczny: HK/W/0512/03/2013.

 

Warto pamiętać, że Wobet-Hydret oferuje ekologiczne szamba szczelne, które wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem, a dzięki najlepszym materiałom – niezawodnością. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pozostałymi naszymi produktami!

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep