Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Woda deszczowa - czyli jak i dlaczego warto ją magazynować

« wróć

Na wodę deszczową zwracają uwagę głównie posiadacze działek, z których woda odpowiednio nie odpływa. Długo zalegająca deszczówka zmniejsza komfort życia właścicieli danego terenu, ale również może negatywnie wpływać na rośliny, kostkę czy dom. Rozwiązaniem problemu może okazać się zastosowanie urządzenia, które pomoże zbierać wodę deszczową. Magazynowanie deszczówki to nie tylko dbanie o swoją nieruchomość, ale także sposób na oszczędność.

 

Dlaczego warto zbierać deszczówkę?

Jedna osoba zużywa w ciągu dnia kilkadziesiąt litrów wody. Najmniejszą część stosuje się do celów spożywczych. Znacznie więcej do kąpieli, spuszczania wody w toalecie, sprzątania i podlewania kwiatów w domu i w ogrodzie. Wielu skarży się na wysokie opłaty związane ze zużyciem wody, tymczasem mogliby zaoszczędzić korzystając z darmowej wody deszczowej. Deszczówka jest wodą dobrej jakości, nie zawiera chloru i innych pierwiastków, które mogłyby być szkodliwe np. dla roślin. Magazynowanie deszczówki jest sposobem na oszczędność nie tylko ze względu na możliwość jej wykorzystania. Jeśli nie zbierzemy deszczówki, trafi ona do kanalizacji, za co będziemy musieli ponieść koszt. 

 

Jak magazynować wodę deszczową?

W ofercie firmy Wobet-Hydret znajdują się zbiorniki na wodę deszczową oraz PAKIETBOX. Zbiorniki są  przeznaczone do magazynowania danej wody, a PAKIETBOX idealnie rozsącza wodę w gruncie. Jak działa?Woda deszczowa spływa do zbiornika zawierającą część osadową, a następnie przez przepełnienie przelewa się do pakietów rozsączających. Zbiorniki są pojemne i wytrzymałe, a PAKIETBOX spełnia swoje zadania rozsączające, cały zestaw jest łatwy w montażu.

 

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep