Nowe formy oczyszczalni biologicznych ZBS-4C i ZBS-6C oraz osadników gnilnych 2,5 m3 i 3,5 m3

Zobacz, jak możesz zadbać o swoją oczyszczalnię!

« wróć

Jako firma specjalizująca się w tworzeniu produktów z polietylenu wysokiej gęstości, o oczyszczalniach przydomowych wiemy już chyba wszystko. W swojej ofercie posiadamy je w trzech wariantach: oczyszczalnie ścieków drenażowe, biologiczne ZBB oraz biologiczne ZBS, dlatego też jesteśmy świadomi jak istotna jest zarówno wysoka jakość wykonania, profesjonalna instalacja jak i odpowiednia dbałość przy codziennym użytkowaniu. Dziś opowiemy wam, co należy robić, a czego unikać, by móc bezproblemowo cieszyć się przez lata swoją przydomową oczyszczalnią Wobet Hydret.

 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - rola bakterii

Przyjęło się uważać, że bakterie są czymś złym, z czym trzeba bezwzględnie walczyć i zapobiegać możliwościom ich rozwoju. W przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków są one jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W początkowych etapach pracy naszej oczyszczalni procentowa ilość bakterii wytworzonych naturalnie nie jest wystarczająca do przeprowadzania procesów biologicznego rozkładu.

 

Także w starszych oczyszczalniach często występują ich niedobory, ponieważ zabijamy je środkami chemicznymi, z których korzystamy na co dzień w naszych domach. Mowa o udrażniaczach rur, środkach piorących, płynach do naczyń czy też tych do czyszczenia toalet. Musimy zatem przyspieszyć proces rozwoju flory bakteryjnej. Jak tego dokonać? Otóż wystarczy, że wyposażymy się w specjalistyczne biopreparaty, dostępne w wielu sklepach, z których będziemy regularnie korzystać oraz ograniczymy zużycie środków chemicznych, przede wszystkim tych zawierających chlor.

 

Co zabija nasze przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Zadbany dom, to czysty dom. W zgodzie z tą zasadą czyścimy, polerujemy, pierzemy, odkurzamy, a do tego wszystkiego dodajemy setki litrów środków chemicznych. Te nie tylko uczulają, wywołują astmę i kosztują niemałe pieniądze, ale też wpływają niekorzystnie na nasze przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz środowisko. Sprzątać rzecz jasna musimy, ale my podpowiemy Wam, jak robić to uważniej, z troską o siebie samych i naturę.

 

Sprzątam z głową – Wobet Hydret radzi

By białe pranie wyglądało jak nowe, często sięgamy po wybielacze. Nie jesteśmy jednak świadomi, jak silnie chemiczne są te środki. Wielu dermatologów zaleca całkowite zaprzestanie stosowania ich i skłonienie się ku naturalnym metodom wybielającym, np. dodawaniu do każdego prania sody oczyszczonej . Także na nasze przydomowe oczyszczalnie środki o tak wysokim stężeniu chloru nie działają korzystnie. Fosforany zwarte w płynach i proszkach również szkodzą środowisku, więc zalecamy pranie odzieży w ekologicznych orzechach bądź kulach piorących.

 

Czyszcząc toalety warto odstawić na bok żele i płyny do WC. Zawarte w nich podchloryny zaburzają równowagę bakteryjną naszych oczyszczalni ścieków. Zamiast nich zalecane jest stosowanie biodegradowalnych płynów zawierających kwasek cytrynowy i ocet.

 

Uporczywe plamy po tłuszczu? Zaschnięte resztki jedzenia? Chyba nikt nie wyobraża sobie umycia naczyń bez odpowiedniego płynów. Płyny te, nie tylko pięknie pachną i zapewniają naszym zastawom połysk, ale wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie, wodę i oczyszczalnie. Warto zatem wybierać te, które nie mają chloru i fosforanów, a zawierają anionowe środki.

 

Wobet Hydret – żyj ekologicznie

Życie ekologiczne to wybór, który każdy musi podjąć  samodzielnie. Różni ludzie robią to z różnych pobudek. Dla jednych chodzi o zdrowie, dla innych o środowisko, a jeśli te argumenty cię nie przekonują to zrób to ze względu na swoją oczyszczalnię. Stosowanie się do wskazanych powyżej rad, pozwoli Ci się cieszyć oczyszczalnią przydomową Wobert Hydret przez długie lata. Jeśli nie wiesz, jaką oczyszczalnię przydomową wybrać, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy!

Jeżeli masz pytania
zadzwoń:
(042) 712 20 60

/ Oczyszczalnie ścieków

/ Zbiorniki na deszczówkę

/ Zbiorniki bezodpływowe / szamba szczelne

/ Studnie wodomierzowe

/ Przepompownie ścieków

/ Separatory tłuszczu i separatory koalescencyjne

/ Systemy rozsączające

Składy fabryczne

Producent oczyszczalni Wobet-Hydret posiada składy fabryczne w całej Polsce.

blog sklep